Yerelleştirme

Daha fazla sorularınız mı var? Lütfen bizimle iletişime geçin!

Tüm Hizmetlerimiz

Beklentilerimizin tamamen karşılandığı Motto ile acil bir işimizle çalışmaya başladık. Verdikleri hizmet beklentilerimizi tam olarak karşılıyor. Tam olarak neye ihtiyacımız olduğunu anlayıp çözüm odaklı yaklaşıyorlar. Sorunsuzca çalışmaktan çok mutluyuz.

Hülya S.

Tecrübe, hız, kalite, güleryüz… Ayrıca yenilikçi bir ofis olan Motto Çeviri ile sorunsuzca çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yılmaz O.

Yerelleştirme hizmeti ile sesinizi tüm dünyaya doğru şekilde duyurmanız için buradayız

Yerelleştirme hizmeti, kültürel ve politik olarak hassas metinlerin hedef ülke kültürü göz önünde bulundurularak özenle ele alınmasıdır.

Kültürel entegrasyon gerektiren metinlerde müşteriye çeviri alternatifleri sunulması, birlikte alınacak kararın uygulanması, tarih/saat gibi zaman birimleri, para ve ölçü birimleri, rakam, isim, adres ve benzer öğelerin hedef dile uygun hale getirilmesidir.

Yerelleştirme sayesinde yazılımlarınız ve uygulamalarınız ile bunlara ait dokümanlar hedef dilin kültürel değerlerine uygun olarak yerel halk tarafından rahatlıkla uygulanmasını ve yazılımın kullanılmasına olanak verecek hale getirilir. Bu, işletmenizin yalnızca ürünün satışını artırarak kârını artırmasına değil, aynı zamanda yazılımı kullanırken sorun yaşayan kullanıcı sayısı açısından giderleri azaltmasına da yardımcı olabilir.

Yerelleştirme alanında, Orta Doğu’ya açılan bir kapı olan ülkemiz jeopolitik olarak büyük önem arz etmektedir. Özellikle Türkçe<->İngilizce, Almanca, Arapça ve Yunanca dillerinde tecrübemiz ve kalitemizle bu zorlu yolda size ışık tutan, hedeflerinize başarıyla ulaşmanızı sağlayan bir köprü olmaktan gurur duyuyoruz!

Yerelleştirmenin doğru yapılmasının faydalarını MoTTo ile keşfedin!

Profesyonel çevirmen ve editör ekibimiz, kelime kelime çeviriden kaçınarak hedef dilin kültürüne uygun şekilde belgelerinizi hazırlayarak işinizi kolaylaştırmak için burada…

Bazı hizmetlerimiz:

 • 1

  Yazılım yerelleştirmesi

 • 2

  Makine ve teçhizat ara yüzü yerelleştirmesi

 • 3

  Kullanım kılavuzu yerelleştirmesi

 • 4

  İnternet sitesi yerelleştirmesi

 • 5

  Pazarlama ve reklam yerelleştirmesi

 • 6

  Terminoloji yönetimi

 • 7

  Stil kılavuzu hazırlanması

Tüm Platformlar ve Cihazlar İçin Tercüme Hizmetleri

MoTTo ile yazılımlarınızı, kullanım kılavuzlarınızı pazarlama ve reklam metinlerinizi uluslararası müşterilerinize doğru bir şekilde ulaştırabilmeniz için yerelleştirme hizmeti ile buradayız! Yazılım çevirisi ve yerelleştirme hizmetlerimiz ve çözümlerimiz, özellikle tüm platformlarda sesinizi müşterilerinize ve/veya takipçilerinize hızlı ve doğru şekilde ulaştırmanızı hedefliyoruz.

Hizmet verdiğimiz alanlardan bazıları;

Kullanıcı arayüz yerelleştirmesi
Kullanıcı arayüz yerelleştirmesi, yazılım ürününüzü küreselleştirmenin en önemli adımıdır. Kullanıcı arayüzünüzü yerelleştirme, kullanıcıların yazılımınızı en verimli şekilde kullanması için görünen metinlerin, butonların, hüküm ve koşullar gibi tüm metinleri kültüre ve kullanıcıya uygun şekilde çevirmekten arayüzünüzün düzenini her bir dilbilimsel ve kültürel bağlama uyacak şekilde ayarlamaya kadar her şeyi içerir.
Yerelleştirme Testi
Pazarlama ve reklam yerelleştirmesi