Ermenice

15 Mart 2023
yonetici

Ülkemizde birçok Ermeni ve farklı topluluktan insan yaşamaktadır. Ancak herkes doğuştan kendi diline çok hâkim olamamaktadır. Bu durumda kendi köklerini araştırma ihtiyacı duymakta ve Ermenice çeviri yaptırmak istemektedir. Bu çevirinin amacı genellikle kendi kültürünü ve tarihini orijinal bir kaynaktan okuyabilme isteğidir. Bu amaçla yaptırılacak olan çeviri için çeviri yaptıracağınız kaynağı bize ileterek ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz çevirinin kitap, edebi, tarihi, hukuki, denizle ilgili, teknik, bilgisayar temelli, sözlü gibi alanlardan hangisinin olduğu ücreti etkilemektedir. Ayrıca uzunluk da süreyi etkileyen önemli bir faktör olmaktadır. Bu nedenle Ermenice çeviri yaptırmak istediğiniz kaynağı ya da kaynakları bize eksiksiz olarak iletmeniz önem taşımaktadır.

Ermenice Çeviri Nasıl Yapılır

Bir dili biraz bilip sadece sözlük kullanarak çeviri yapabilmek mümkün değildir. Ancak bilinmeyen sözcüklerin sözlük yardımıyla öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Ancak bazı sözcük öbeklerine de hâkim olabilmek çeviri için gerekli şartlar arasındadır. Bütün bu bilgilere sahip olan editörlerimiz sizin için Ermenice çeviri çalışmasını dilbilgisinin bütün kurallarını bilerek tamamlamaktadır. Böylece iki farklı kelimenin bir araya gelmesiyle tamamen farklı anlamlara gelebilecek öbekleri doğru şekilde çevirmek mümkün olmaktadır. Ermenice çeviri yaptıracak kişilerin çalışacağı firmanın güvenilirliğine son derece dikkat etmesi önem taşımaktadır. Çünkü zaten bilmediği bir dilde çeviri yaptıracak kişiler, yapılan çevirinin hatalarını tespit edemeyeceklerdir.

Kusursuz Ermenice Çeviri Nasıl Yaptırılır?

Kusursuz bir çeviri çalışması için yukarıda saydığımız bütün inceliklere dikkat etmemiz bizi güvenilir yapan en önemli özelliğimizdir. Kusursuz ve eksiksiz bir çalışma yapabilmek adına çevirilerimizi birkaç aşamalı kontrol sürecinden geçirmekteyiz. Ermenice çeviri yaparken ilk aşamada hata oluşsa da sonrasında yaptığımız kontroller bunların düzeltilmesini sağlamaktadır. Çeviriyi tamamlayan editör arkadaşımızın gözünden kaçan yerler kalite kontrolünde tespit edilebilmektedir. Bir cümlenin düşük olduğunun fark edilmesi ile birlikte bunun hemen düzeltilmesi sağlanmaktadır. Ancak kontrol aşamamız burada sona ermemektedir. Bir sonraki aşamada yapılan çalışmanın son okuma kontrolü Ermenice anadili olan bir editör arkadaşımızca yapılmaktadır. Yapılan bu son okumanın ardından teknik özellikler sayfa sayısı, numaralandırma, sayfa tasarımı gibi özellikler gözden geçirilmektedir. Son olarak kusursuz olduğuna kanaat getirilen çalışmalar müşteriye teslim edilmektedir.

Endonezce Prev post
Farsça Next post

Son Yazılar

    Son Yorumlar

    Görüntülenecek bir yorum yok.

    Son yorumlar