İtalyanca

15 Mart 2023
yonetici

İtalyanca dünya çapında öğrenilmeye devam edilen önemli bir Avrupa dili olarak bilinmektedir. Ancak her ne kadar öğrenilse de çeşitli firmalar kurumsal anlamda çeviri hizmetine gereksinim duymaktadır. Ayrıca bireysel olarak da İtalyanca çeviri hizmetine ihtiyaç duyulabilmektedir. Yapılacak olan çevirinin kalitesi son derece önem taşımaktadır. Çünkü profesyonel çeviri ihtiyacı bulunan kişiler bunları uluslararası alanda kullanmaktadır. Bu nedenle doğru cümle yapılarının kurulması ve yazım yanlışlarının bulunmaması gerekmektedir. İtalyanca çeviri çalışmaları günümüzde firmaların kurumsal olarak yaptırdığı tanıtımlar, kullanım kılavuzları, prospektüs yazımı için kullanılmaktadır. Edebi, ticari, hukuki gibi farklı alanlarda yaptırılmak istenen tercümeler, yazılı olmanın yanı sıra dijital ortamı ve ses dosyalarını kapsamaktadır.

Masaüstü Yayıncılıkta İtalyanca

Bu çeviri hizmetinde dosya formatları da devreye girmektedir. Dijital ortamda kullanılmak üzere tasarlanan programlar, farklı bilgisayar belgeleri ile uyumlu hale getirilmeye çalışılmaktadır. Yani aslında dijital ortamda iletilen dosyaların formatlarının korunarak İtalyanca çeviri işine masaüstü yayıncılıkta çeviri denilmektedir. Bu alanda yaptırılmak istenen çeviri formatları arasında MS Word, MS Excel, PDF yer almaktadır. Ayrıca MS Power Point bu formatlar arasında yer alan bir diğer belge formatıdır. Freehand, Indesign, Corel Draw gibi birçok program ve format da bu alanda yer almaktadır. İtalyanca çeviri hizmeti başka hangi alanlarda verilmektedir? Oldukça geniş bir alanı kapsayan bu çeviri hizmeti için detaylı bilgi aşağıda yer aldığı gibidir.

Diğer İtalyanca Çeviri Alanları

Sadece İtalyanca değil, aslında bütün diller için aynı alanlarda çeviri çalışmaları yaptırılabilmektedir. Bu alanlar arasında yazılı ve sözlü çeviri en popüler olanlardır. Bunların dışında makine çevirisi, lokalizasyon gibi alanlarda İtalyanca çeviri yapılmaktadır. Bu konuda uzmanlığı bulunan editörlerimizce yapılan çalışmalar yazılı olarak pek çok alanı kapsamaktadır. Yeminli tercüme, denizcilik tercümesi, ticari ve hukuki tercüme bu alanlar içinde yer almaktadır. Ayrıca teknik tercüme, akademik tercüme, edebi ve sanatsal tercüme, kitap, katalog ve broşür tercümesi bu alanda verilen çeviri hizmetlerindendir. Bunun dışında CD ve kasetlerde yapılan şifre çözümü, web sitesi için yapılan tercümeler de İtalyanca tercüme çalışmaları arasında bulunmaktadır. Aslında verdiğimiz hizmet bununla da sınırlı değildir. Daha fazla bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İsveççe Prev post
Japonca Next post

Son Yazılar

    Son Yorumlar

    Görüntülenecek bir yorum yok.

    Son yorumlar