Norveççe

15 Mart 2023
yonetici

Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer olan Norveç İskandinav adasında bulunmaktadır. Avrupa dillerinden biri olan Norveççe ise bu ülkede konuşulan resmi dildir. Ancak dünya çapında yapılacak işler için Norveççe çeviri zorunluluk göstermektedir. Bu sadece ticari alanda değil, sinema sektöründe dublaj ve altyazı için de geçerli olmaktadır. Ayrıca Norveççe tercüme hizmeti masaüstü yayıncılık için de gerekli olmaktadır. Belirli dijital ortamlar için zaman zaman gerekli olan çeviri hizmeti sayesinde dosyaların formatları hiç bozulmadan başarılı bir iş çıkarılmaktadır. Norveççe çeviri hizmeti için sözlü ve yazılı olarak çok farklı alanlarda yapılabilmektedir. Hangi alanda hizmet verileceği müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Sözlü Kiralık Norveççe Çeviri

Sözlü olarak yapılan tercümeler bazen çeşitli ses dosyaları dinlenerek tamamlanmaktadır. Ancak genel olarak bu çeviri bir konuşmacının söylediklerini anlaşılması istenen dile tercüme edilerek yapılmaktadır. Norveççe çeviri hizmeti uluslararası alanda kongre, toplantı ve birçok organizasyon için gerçekleştirilebilmektedir. Anında çeviri hizmeti olarak da ifade edilebilecek olan bu hizmetimiz, ihtiyaç duyulması halinde uzun bir süre için kiralanabilmektedir. Uzun süre boyunca uluslararası organizasyonlara katılma gerekliliği bulunduğunda büyük şirketler bu hizmetten sıklıkla yararlanmaktadır. Sözlü çeviri tekniği 3 ayrı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi ardıl çeviri adını verdiğimiz konuşmacının birkaç kelime ya da bir cümle söyledikten sonra yapılan çeviridir. Bir diğer çeviri simültane çeviri dediğimiz ve konuşmacı ile eş zamanlı olarak yapılan tercümedir. Bir diğeri de en başta bahsettiğimiz simültane sistem kiralama şeklinde olmaktadır. Bu çeviri türü zamandan kazanmak için genellikle daha çok tercih edilmektedir.

Yazılı Norveççe Çeviri Alanları

Yazılı olarak yaptırılmak istenen tercüme alanı da oldukça geniştir. Bunlardan bir tanesi akademik çeviridir. Diğerleri arasında ise hukuki, ticari, denizle ilgili, edebi alanlar gelmektedir. Ayrıca web site içeriği de yazılı Norveççe çeviri alanları içinde yerini almaktadır. Her bir alan için farklı terimler bulunmaktadır. Bu nedenle bazı kelimelerin anlamları terim olarak farklı anlamlarda da kullanılabilmektedir. Bu terim anlamları tam olarak hedef dile çevirebilecek olan profesyonel ekibimiz tam ihtiyaç duyduğunuz çeviri hizmetini sağlamaktadır.

Moldovca Prev post
Osmanlıca Next post

Son Yazılar

    Son Yorumlar

    Görüntülenecek bir yorum yok.

    Son yorumlar