Osmanlıca

15 Mart 2023
yonetici

Osmanlıca, Osmanlı Devleti tarafından Arapça, Farsça dillerinden alıntılarla oluşturulmuş bir dil olarak bilinmektedir. Bu dilde yapılan çeviriler bize tarihi bilgiler vermektedir. Eski el yazması eserler için Osmanlıca çeviri hizmeti sıklıkla yaptırılmaktadır. Bu belgelere merak duyan kişiler bulunmaktadır. Bu amaçla Osmanlıca öğrenme merakı bulunanlar dışında çeviri hizmeti almak isteyenlerin sayısı hayli fazladır. Osmanlıca çeviri hizmeti sayesinde birçok tarihi kaynaktan önemli bilgiler edinmek mümkün olmaktadır. Diğer bütün dillerde olduğu gibi bu dil için de çok farklı çeviri hizmetlerimiz bulunmaktadır. Günümüzde Osmanlı canlı bir devlet olmadığı için Osmanlıca da eski bir dil olarak kalmıştır. Ancak hala önemli tarihi belgeleri anlamak için anlaşılmasına ilgi duyulmaktadır.

Osmanlıca Çeviri Ne İçin Yapılır?

Her çeviri çalışmasının bir amacı bulunmaktadır. Kimisi ticari alanda kullanılmak üzere kimisi hukuki konularda yardım almak üzere yapılmaktadır. Osmanlıca çeviri hizmeti ise daha çok eski belgelere ışık tutmak ve o devirdeki kültürü anlamak adına yapılmaktadır. Ancak bazı özel durumlar da söz konusu olmaktadır. Osmanlı döneminde yetişen ünlü tıpçılar olduğu da bilinmektedir. Osmanlı döneminde kullanılan tedavi yöntemlerini anlamak isteyen bir tıp bilimci o tedavi yöntemlerini anlamak isteyebilmektedir. Bu çeviri genel olarak kişilerin kendi isteklerine ve meraklarına yönelik olarak yaptırılmaktadır. Osmanlıca genel olarak tarihçilerin merak duyduğu bir alan olarak bilinmektedir.

Osmanlıca Çeviri Yapılan Alanlar

Çeviri yapılan alanlar günümüzde oldukça geniştir. Osmanlıca dilini düşündüğümüzde ise şu alanlarda çeviri hizmetlerine ihtiyaç bulunduğunu söyleyebiliriz: Tıbbi, hukuki, edebi, felsefi, akademik alanlar… Osmanlı kültürüne ışık tutmak isteyen kişiler özellikle tarihçiler olarak bilinmektedir. Tarihi Osmanlıca çeviri de oldukça çok tercih edilen bir çalışma alanıdır. Bütün bu çalışma alanları için yapılan çevirilerimizi birkaç aşamalı kontrol sürecinden geçirmekteyiz. Böylece olası hataları yakalama ve düzeltme şansımız bulunmaktadır. Çalışma elinize geldikten sonra ise kusursuz bir çeviri teslim almış olursunuz. Osmanlıca alanında uzman olan editörlerimiz hem çeviri hem de kontrol sürecinde aktif rol almaktadır. Bütün ekibimiz işinde en iyilerden oluşmaktadır. Bu da size sıfır hata ile çeviri yaptırma avantajı sağlamaktadır.

Norveççe Prev post
Özbekçe Next post

Son Yazılar

    Son Yorumlar

    Görüntülenecek bir yorum yok.

    Son yorumlar